Już wkrótce...

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

TWOJA KARIERA W IT

 

PROGRAM KONFERENCJI


 

GODZINA TEMAT
9.00 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
9.30 – 10.00 Efektywna komunikacja – klucz do Twojego awansu
Iwona Kunach
10.00 – 11.00 Znajdź siłę!
Łukasz Jakóbiak
11.00 – 11.30 Czemu NIE chcesz zmienić pracy
Wojciech Mach, Managing Director Luxoft Central Europe
11.30 – 12.00 Jak zostać profesjonalnym testerem?
Agnieszka Kaczor
12.00 – 12.30 DevOps przy użyciu Beanstalk w środowisku AWS
Bartłomiej Budzyński, Stepstone
12.30 – 12.50 Zwinne laboratorium
Michał Grześkowiak, Scrum Master, Edge One Solutions
12.50 – 13.20 Konteneryzacja w środowiskach developerskich, testowych i produkcyjnych
Błażej Święcicki
13.20 – 13.50 Java Web Start – jak żyć z tą dziwną technologią?
Marcin Stachniuk
13.50 – 14.05 Usłana gruzem droga sektora publicznego do nowoczesnych procesów developerskich
Piotr Dudzic, COI
14.05 – 14.35 Skalowanie SCRUM czyli NEXUS w praktyce
Michał Kuriata
14.35 – 14.50 Android development – droga do programowania like a pro
Marcin Hatalski
14.50 – 15.20 Czy DevOps w bankowości jest możliwy? – na podstawie doświadczeń z mBank
Piotr Stapp
15.20 Losowanie nagród/ Zakończenie konferencji

 

PRELEGENCI:


 

Wojciech-Pazdzior-portret-SM

Łukasz Jakóbiak

Twórca i prowadzący talk-show 20m2. Jako pierwszy internetowy twórca otrzymał nominację do nagrody Wiktora w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku 2012. Zasłynął wywieszeniem gigantycznego CV przed firmą w której chciał pracować. Znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief. Prowadzi w całej Polsce wykłady motywacyjne pod hasłem: Znajdź Siłę. Do stycznia 2016 roku wysłuchało go na żywo ponad 50 000 osób. Był gościem seminarium Go Big Or Go Home z Randy Gagem i Mateuszem Grzesiakiem gdzie wykładał dla ponad pół tysiąca uczestników. Wykładał jako jeden z 12 najlepszych mówców na Festiwalu Inspiracji w 2014 i 2015 roku. W 2015 roku wystąpił dla ponad 30 000 publiczności obok Nicka Vujicica. Występował na Uniwersytecie Oxford i na prestiżowej konferencji TEDx. Swoje wykłady dawał dla takich firm jak Allianz, PZU, ING, Orange, Pracuj.pl, Coca Cola, Loreal, W.Kruk, Bacardi, Avon czy UBS. Prywatnie właściciel wielu marzeń i pomysłów na ich realizację.
„Absolutny hit” taka recenzja (gazeta.pl) powstała po prezentacji Łukasza na TEDxLublin 22 listopada.
Jacek Walkiewicz po jednym z jego wykładów powiedział: „Bezwzględny dla okoliczności, które stają mu na drodze”.
Piotr Najsztub we WPROST napisał o nim: „Ludzki czołg z Radomia”.

Temat: Znajdź siłę!
Opis wykładu:
Łukasz Jakóbiak opowie autorskie historie, które miał okazję przeżyć i na ich podstawie pokaże, jak wytrwałość pozwala realizować zaplanowane cele. Udowodni, że każdy, nawet najbardziej śmiały pomysł na siebie, jest możliwy do zrealizowania. Będzie motywował i doda odwagi do ich realizowania. Na wykładzie przekona, że nie ma rzeczy niemożliwych, a skończy się on nowym spojrzeniem na przyszłość. Poruszy temat celu, rezygnacji z celu, pozyskania motywacji i ochrony przed jej utratą. Nauczy jak pozyskać instrukcję własnej osoby dzięki czemu życie stanie się łatwiejsze.

Wojciech-Pazdzior-portret-SM

Błażej Święcicki

Sysadmin, programista, linuksiarz, członek Akademickiego Stowarzyszenia Informatycznego i Wrocławskiego Hackerspace’u. W pracy zajmuje się automatyzacją wszystkiego, tak by móc zastąpić samego siebie. Niestety, ten cel pozostaje nieosiągalny.

Temat: Konteneryzacja w środowiskach developerskich, testowych i produkcyjnych
Opis wykładu:
Ostatnimi czasy konteneryzacja zyskuje na popularności. Zwolennicy twierdzą, że uruchomienie osobnej kopii systemu operacyjnego dla każdej aplikacji rozwiąże problemy z bezpieczeństwem, zależnościami, konfiguracją i w ogóle jest świetnym rozwiązaniem wszystkiego. Przeciwnicy mówią, że na każdy problem, który rozwiązuje, tworzy jeszcze większy gdzie indziej. Podczas tej prelekcji przybliżę zarówno zalety jak i wady konteneryzacji na trzech praktycznych przykładach: środowiska developera, testowego i produkcyjnego dla jednej aplikacji.

Wojciech-Pazdzior-portret-SM

Piotr Stapp

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta.
Korzystający z każdej technologii, która prowadzi do celu.
Wierzący w ludzi a nie w papiery.
Wyznawca DevOps i automatyzacji wszelakiej.
Piszący bloga http://stapp.space
Na co dzień Ekspert IT w mBanku.

Temat: Czy DevOps w bankowości jest możliwy? – na podstawie doświadczeń z mBank
Opis wykładu:
DevOps to jedno z bardziej popularnych słów ostatnich lat. Często pojawia się razem z innymi np.: continous delivery, zwiność czy chumra.
Co więcej w większości przypadków gdy mówimy DevOps to myślimy o Linux.
Pojawia się jednak pytania:
Czy DevOps byłby mozliwy na przykład w banku, który nie ma chmury?
Czy te wszystkie rzeczy moglibyśmy robić na Windows?
Czy instytucja jak bank naprawdę aż tak sie różni od Google czy Facebook?
Czym tak naprawdę jest DevOps i o co w nim chodzi?

Wojciech-Pazdzior-portret-SM

Agnieszka Kaczor

Kariera Agnieszki Kaczor od 2003 roku związana jest z obszarami telekomunikacji oraz IT. Już od ponad 8 lat uczestniczy w projektach jako Team Leader, Test Manager i Scrum Master. Swoje doświadczenie gromadziła podczas projektów prowadzonych nie tylko lokalnie – niejednokrotnie była członkiem rozproszonych, międzynarodowych programów.
Zarówno w modelu Watefall, jak i w zwinnych metodach Agile, Agnieszka stawia duży nacisk na komunikację i pracę z zespołami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafi doskonale dostosować się do napotkanej sytuacji, co prowadzi do widocznych postępów organizacji przywiązanych do dotychczasowych procesów i praktyk.
Agnieszka Kaczor posiada następujące certyfikaty:
• Professional Scrum Master I
• Certified Trainer
• Certified Project Manager — Prince 2 Foundation Level
• Practitioner NLP
• ISTQB Certified Tester Advanced Level Test Manager

Temat: Jak zostać profesjonalnym testerem?
Opis wykładu:
„Profesjonalny tester oprogramowania” brzmi skomplikowanie, szczególnie dla ludzi spoza branży IT. A jak jest naprawdę? Kto może zostać profesjonalnym testerem? Jakie umiejętności powinna posiadać osoba, która chciałaby wykonywać zawód testera oprogramowania? Jaka jest ścieżka certyfikacji i wreszcie czy testerzy są w ogóle potrzebni? Na te i inne pytania odpowiem podczas mojego wystąpienia.

Marcin Hatalski

Student Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie pracuje jako programista Java w Sabre Polska. Zajmuje się programowaniem na platformy mobilne, od roku tworzy nowo powstająca aplikację społecznościową Moment. Trenuje tenisa stołowego, a na co dzień interesuje się sztuką operatorską oraz mobile designem.

Temat: Android development – droga do programowania like a pro
Opis wykładu:
Obecnie mamy bardzo łatwy dostęp do tutoriali i szybkiej nauki programowania na platformę Android. Jednak co jeśli chcemy zacząć korzystać z narzędzi, z których korzystają najwięksi mobilni gracze? Tworząc aplikacje bardzo szybko będziemy się borykać z problemami jakie mają Twitter, czy Snapchat. W trakcie prezentacji omówimy, na podstawie nowej aplikacji Moment, techniki, które pozwolą nam zostać prawdziwym Androidowym mistrzem. Prezentacja będzie interesująca z perspektywy początkującego developera jak i bardziej doświadczonego.

Wojciech-Pazdzior-portret-SM

Michał Kuriata

Od wielu lat zajmuję się zarządzaniem projektami, szkoleniami i konsultingiem. Działam w wielu obszarach i nie ograniczam się do jednego kierunku, ciągle odkrywam potencjał drzemiący w nowych dziedzinach i projektach.
Obecnie pracuję w Trans.eu jako Product Owner gdzie odpowiadam za zarządzanie portfolio produktów i rozwój, mającej olbrzymi potencjał i zmieniającej branżę, platformy Business Social Media – TransPlace.eu.
Brałem udział w projektach dla takich marek jak: ENERGA, JTI, Spiele Max, Rainbow Tours, Tim, Nexto, C.H. Beck, Elamed, Franc Gardiner, eurobuy.ua, Polarsport, Skalnik i innych.

Temat: Skalowanie SCRUM czyli NEXUS w praktyce
Opis wykładu:
Produkty rosną, zespoły rosną w my ciągle chcemy być zwinni i dostarczać super wartość do klienta.
Więc jeżeli zastanawiasz się:
– co zrobić aby powiększać zespół i nie stracić zwinności?
– jak zarządzać produktem posiadając wiele zespołów?
– jak zarządzać średnimi i dużymi produktami?
– jakie są wyzwania przy skalowaniu?
– jak skalować SCRUM?
– czym jest NEXUX?
Przyjdź, posłuchaj i bądź zwinny :)
Wojciech-Pazdzior-portret-SM

Marcin Stachniuk

Na co dzień piszę czysty kod, głównie w Javie, najchętniej korzystając z TDD. Lubię zwinne metodyki (bo to jedyne co działa) jak i automatyzację powtarzalnych czynności. Wierzę w rozwiązania NoSQL, odpowiednio dobierane pod konkretne problemy. Recenzowałem książkę Practical Unit Testing Tomka Kaczanowskiego. Chorąży na chamberconf.pl. Prelegent na: WrocJUG, dbconf.pl, warsjawa.pl, careercon.pl, devcrowd.pl, chamberconf.pl

Temat: Java Web Start – jak żyć z tą dziwną technologią?
Opis wykładu:
Jak dostarczać użytkownikom nową wersję naszej aplikacji okienkowej pisanej w Javie? Zapewne za pomocą Java Web Start (JWS). Klient wchodzi na stronę www, klika w guzik i nic nie działa… Podczas prezentacji przedstawię, jakie są największe problemy z technologią JWS, skąd się one biorą i jak sobie z nimi radzić.
Wojciech-Pazdzior-portret-SM

Iwona Kunach

Warsztat poprowadzi Iwona X Kunach, certyfikowany Coach ACC ICF (największej Międzynarodowej Federacji Coachów na świecie, Certyfikowany trener FRIS® – Style myślenia i style działania, Mentor w fundacji YBP Youth Business Poland, konsultant, trener. Właścicielka www.Kuzniazmian.pl. Specjalizuje się we współpracy z właścicielami, menedżerami, liderami i zespołami w firmach z sektora technologii informatycznych, nad rozwojem umiejętności interpersonalnych i pozyskiwaniem informacji od swoich klientów, tak, aby osiągali sukcesy i byli maksymalnie efektywni.
Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowych korporacjach, gdzie odpowiedzialna była za sprzedaż do kluczowych klientów, zarządzanie projektami i nowymi produktami.
Prywatnie pasjonatka sportu i podróży

Temat: Efektywna komunikacja – klucz do Twojego awansu
Opis wykładu:
Jak przekonasz szefa, że to Ty jesteś najlepszym kandydatem do awansu?
Czy używając języka sms-owego lub maila zbudujesz efektywne relacje? A może liczysz na to, że ktoś Cię zauważy i sam się domyśli Twoich potrzeb?
Skuteczna komunikacja to jedna z najważniejszych i najbardziej pożądanych umiejętności w dzisiejszym świecie.
Jeśli jesteś świetnym specjalistą, managerem / liderem czy właścicielem biznesu i czujesz, że chcesz rozwinąć kompetencje komunikacyjne – zapraszam na warsztat, na którym poznasz kluczowe elementy budowania relacji, torujące drogę do Twojego awansu.
Bartłomiej Budzyński

Bartłomiej Budzyński

Architekt, programista Javy i Scrum Master. W wolnym czasie gra na skrzypcach. Zwolennik zwinnych metodyk prowadzenia projektów i XP. Od 2 lat pracuje w StepStone Services jako Development Manager, gdzie zawiaduje ruchem danych pomiędzy dziesiątkami portali. Ma doświadczenie w pracy w korporacjach jak i startup-ach. Fan mikro/makro-serwisów i środowisk Cloud-owych.
Wierzy w dawanie władzy ludowi, czyli DevOps i „continous delivery”. Szuka optymalizacji w wszystkim co robi.

Temat: DevOps przy użyciu Beanstalk w środowisku AWS
Opis wykładu:
StepStone to światowy lider w łączeniu kandydatów z pracodawcami. 50 milionów wizyt i 600,000 ogłoszeń o pracę miesięcznie. Chcę pokazać w jaki sposób staramy się realizować filozofię DevOps przy użyciu BeanStalk i AWS.
Bartłomiej Budzyński

Piotr Dudzic

Ekspert w dziedzinie projektowania architektury systemów informatycznych. Z zawodu projektant i programista aplikacji internetowych, z zamiłowania uwielbia wyszukiwanie anomalii w dużych zbiorach danych. Zanim zajął się budową Systemu Rejestrów Państwowych pracował m.in. przy budowie aplikacji biznesowych dla firm polskich i zagranicznych oraz tworzył gry komputerowe, w które gra dziś ponad 13 mln ludzi na całym świecie. Od kilku miesięcy kieruje zespołem projektującym architekturę systemów tworzonych w COI oraz wytyczającym standardy produkcji oprogramowania. Dbałość o szczegóły pomaga mu w zapewnieniu wysokiej jakości produktów. W wolnych chwilach ćwiczy głos, by zostać lektorem audiobooków oraz gra na gitarze w zespole. Najchętniej odpoczywa w górach. Uwielbia podróże i przygody.

Temat: Usłana gruzem droga sektora publicznego do nowoczesnych procesów developerskich
Opis wykładu:
Krótki opis w prawdziwych barwach jak wygląda praca developerów w COI.
Jak dbamy jakość oprogramowania? Jak wygląda środowisko developerskie?
Od czego zaczynaliśmy? Co zrobiliśmy i dlaczego?
Jak doprowadziliśmy do opublikowania puppet-jboss jako opensource?
Jakie mamy plany i dokąd zmierzamy?

Bartłomiej Budzyński

Wojciech Mach

Dyrektor Zarządzający Luxoft Central Europe & Luxoft Poland
Od grudnia 2015 roku Dyrektor Zarządzający Luxoft Central Europe. Odpowiada za rozwój centrów biznesowych firmy m.in. w Polsce, Rumunii i Bułgarii. Równocześnie od 2012 roku pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Luxoft Poland. Luxoft to międzynarodowy dostawca usług inżynierii oprogramowania, zatrudniający 11 000 osób, w tym ponad 2000 w Polsce. Pod przywództwem Wojciecha Macha polski oddział stał się najbardziej dynamicznie rozwijającą się jednostką Luxoft na świecie i najszybciej rosnącą duża spółką IT w Polsce. Wojciech Mach zarządza także relacjami
z kluczowymi klientami Luxoft w Polsce oraz odpowiada za strategiczne partnerstwa firmy z innymi podmiotami rynku ITO na terenie regionu. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi jednostkami biznesowymi, specjalizującymi się w dostarczaniu usług informatycznych. Do jego specjalności należy strategiczne zarzadzanie szybko rozwijającymi się organizacjami zarówno na polskim, jak i globalnym rynku, zarzadzanie zmiana oraz budowanie zaangażowania pracowników.

Temat: Czemu NIE chcesz zmienic pracy
Opis wykładu:
Co powoduje, ze chcesz zostac w firmie. Czemu nie chcesz zmienic pracy. Czy wyzsza pensja to wszystko czego szukasz?

Bartłomiej Budzyński

Michał Grześkowiak

Scrum Master, Edge One Solutions
Od przeszło 7 lat ściśle związany ze zwinnymi metodami zarządzania projektami. Specjalizuje się w pracy z zespołami Scrumowymi, organizacjami przechodzącymi transformacje Agile’owe oraz współpracy z biznesem w celu maksymalizacji wartości wytwarzanego oprogramowania. Obecnie wiedzę i pasję dotyczącą zwinnych metod przelewa nie tylko na organizacje i zespoły z branży IT, ale również na Start Upy z branży R&D.

Temat: ZWINNE LABORATORIUM
Opis wykładu:

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ – TWOJA KARIERA W IT:


 

Imię *
Nazwisko *
Firma / Instytucja *
Stanowisko *
Telefon *
Obszar zawodowy
(zaznacz jeden lub kilka): *
 bezpieczeństwo software - administracja hardware - administracja development - programowanie i rozwój tester inżynier IT wdrożeniowiec
Znajomość języków
(zaznacz jeden lub kilka): *


SKĄD DOWIEDZIELI SIĘ PAŃSTWO O TARGACH?Adres email - prywatny *
Adres email - służbowyWyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Innovative Group Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, jako administratora danych osobowych w celu realizacji usługi i na potrzeby komunikacji związanej z wydarzeniami, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych.

Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Innovative Group Sp. z o.o., teraz i w przyszłości, moich danych osobowych w tym adresu e-mail, w celach marketingowych i rekrutacyjnych, innym podmiotom prawa polskiego powiązanym z Innovative Group Sp. z o.o

Innovative Group Sp. z o.o. informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wykonania usługi, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

SPONSORZY
 
WYSTAWCYpatroni honorowi


GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI
FUNDATORZY NAGRÓDPARTNERZY MEDIALNI

ORGANIZATOR


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress