Już wkrótce...

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

TWOJA KARIERA W IT

 

PROGRAM KONFERENCJI


 

GODZINA TEMAT
9.00 Odbiór identyfikatorów i pakietów startowych
10.00 – 10.30 4 kroki zwiększania satysfakcji z pracy
Wojciech Paździor
10.30 – 11.00 Funkcja celu, czyli jak zaprogramować się na sukces?
Jerzy Zientkowski
11.00 – 11.30 Zaprojektuj swoją przyszłość zawodową razem z Volvo IT.
Jarosław Zięba, Volvo IT
11.30 – 12.00 Work in agile distributed teams. Cookbook
Daniel Pokusa
12.00 – 12.45 Przedsmak nowego – Java 9
Arkadiusz Sokołowski, Ocado Technology
12.45 – 13.15 Ścieżka rozwoju programisty i proces developmentu w Divante
Aleksander Laurowski
13.15 – 13.45 Nie tylko technologie – kariera w IT bez ślepych uliczek
Ryszard Dałkowski
13.45-14.00 Losowanie nagród/ Zakończenie konferencji

 

PRELEGENCI:


 

Wojciech-Pazdzior-portret-SM

Wojciech Paździor

Inspiruje i wspiera osoby w zwiększaniu satysfakcji z życia. Od 2001 roku zarządza swoją karierą, a od 2003 roku pomaga osobom i całym organizacjom. Szuka celowości i optymalizacji we wszystkim, co robi. Właściciel Active Strategy. Coach kariery, trener, konsultant HR. Jego artykuły opublikowały portale Forbes, QBusiness, HRNews i globalny blog International Coach Federation. Współpracował m. in. z: Allegro, BLStream, Credit Suisse, Hewlett-Packard, Nasza Klasa, Samsung, Siemens, Volkswagen, Whirlpool. Zobacz Wojtka na LinkedIn!

Temat: 4 kroki zwiększania satysfakcji z pracy
Opis wykładuPoznaj proste kroki, które prowadzą do zwiększania i utrzymywania satysfakcji z pracy. Jeśli brakuje Ci energii, straciłeś motywację lub poczucie sensu tego, co robisz, możliwe, że utknąłeś w jednym tych kroków. Będzie konkretnie, praktycznie i … krótko.

Arkadiusz Sokołowski

Programista, (głównie) Javy oraz Scali. Zawodowo w programowaniu siedzi ponad 15 lat.
Aktualnie pracuje w Ocado Technology.
Fan programowania funkcyjnego, czegoś, co się określa jako „continuous delivery”, dobrej lektury, oraz wędrówek górskich.
Wierzy, że pisanie oprogramowania nie jest najbardziej złożoną częścią tak zwanego tworzenia oprogramowania.
Lubi uogólniać, szukać ogólnych reguł i wspólnych mianowników, zarówno w oprogramowaniu, jak i w poza-komputerowym życiu.

Temat: Przedsmak nowego – Java 9
Opis wykładuPrace nad Javą 9 ostro posuwają się do przodu. Wersja „Feature Complete” powinna być gotowa w grudniu 2015, wersja ogólnodostępna jest zaplanowana na wrzesień 2016.
Aby dać Wam poczuć przedsmak tego, co nas czeka w Javie 9, zaprezentuję najciekawsze nowinki na żywo. Wśród nich znajdą się: jshell (Javowe środowsko REPL), Jigsaw (modularność w Javie), i wiele innych, drobnych, lecz znaczących zmian.
Zrobimy też mały kroczek w przód, i rzucimy okiem na plany dotyczące Javy 10…
Wszystkich zainteresowanych przyszłością i rozwojem Javy – serdecznie zapraszam!

Aleksander Laurowski

Prowadzący programista w Divante. Dąży do tego, by stereotypowy programista nie był zwykłym „klepaczem” kodu a kimś, kto ma realny wpływ na rozwój projektu w którym pracuje a problemy natury technicznej potrafił przełożyć na język zrozumiały dla każdego.
Uważa za naturalne, że nikt od razu nie wie wszystkiego, więc ważnym procesem uczenia się są trafnie postawione pytania. Ważne jest jednak by wiedza płynąca z odpowiedzi nie poszła na marne tzn. by nie pytać ciągle o to samo. Prywatnie mąż, miłośnik zwierząt, kawy oraz czasu spędzanego w dobrym towarzystwie.

Temat: Ścieżka rozwoju programisty i proces developmentu w Divante
Opis wykładuWrocław nie bez powodu jest nazywany polską „doliną krzemową”. Nie jest przesadą stwierdzenie, że programista w stolicy dolnego śląska ma komfortową sytuacje jeśli chodzi o planowanie kariery . Prawda jest też taka, że każdy medal ma dwie strony i w gąszczu ofert pracy dla programistów znajduje się wiele ofert, które na pozór atrakcyjne, wcale takie nie są. Wielkość zarobków to jedno, ale równie ważny, (jeśli nie ważniejszy) jest własny rozwój. Postęp technologiczny jest tak duży, że nikt nie może sobie pozwolić na stagnację. Chcę na naszym przykładzie pokazać jak wygląda ścieżka rozwoju programisty. Z jakimi problemami się borykamy na co dzień i w jaki sposób sobie z nimi radzimy. Jak, jako firma uczymy się i wdrażamy nowe technologie w życie i jak dbamy o to by każdy pracował najlepiej jak potrafi. Chciałbym by po tej prezentacji każdy potrafił odpowiedzieć sam sobie na pytanie : Co jest dla mnie najważniejsze przy wyborze pracy.

Daniel Pokusa

Pragmatyk, zapalony zwolennik zwinnych metodyk prowadzenia projektów, automatyzacji i efektywności. Z jednej strony programista, ściśle związany z rodziną języków JVM oraz kierownik projektów, z drugiej trener zajmujący się wsparciem w zakresie jakości projektów, organizacji zespołu, rekrutacji i rozwoju personalnego. Często związany z projektami publicznymi, gdzie walczy o jak największą możliwość bycia agile. Każdego dnia stara się obalić mit programisty we flanelowej koszuli nie posiadającego zdolności interpersonalnych, a jedynie wiedzę techniczną. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. Współtwórca konferencji SpreadIT oraz aktywny uczestnik wydarzeń ze światka IT.

Temat: Work in agile distributed teams. Cookbook
Opis wykładuTwoja firma posiada więcej niż jedną siedzibę, a pracownicy z różnych placówek muszą ze sobą współpracować? A może klienci ze względu na odległości nie są w stanie spotkać się bezpośrednio z Twoim zespołem? W każdym z tych wypadków i niezależnie od odległości możemy mówić o zespole rozproszonym, co więcej, okazuje się, że niejednokrotnie zespoły rozproszone są dużo bardziej efektywne niż te zcentralizowane! Dzięki tej prezentacji dowiesz się o tym jak odnaleźć się w takiej rzeczywistości. Wszystkie „przepisy” przedstawione zostaną w sposób całkowicie niezależny, tak aby uczestnicy mogli zaaplikować w swoim środowisku pracy te, które bezpośrednio odnoszą się do ich aktualnej sytuacji i projektu w którym uczestniczą.

Ryszard Dałkowski

Niezależny konsultant IT2B, trener. W historii związany zarówno z firmami-klientami jak i z dostawcami systemów informatycznych. Były pracownik Microsoft w drodze od marketingu i inżyniera systemowego, przez kierownika projektu do menadżera zespołu sprzedaży rozwiązań wspomagania biznesu. W latach 2010-1014 w Microsoft odpowiadał za strategię współpracy ze środowiskami open source, nadal współpracuje w tym projekcie na poziomie Europy Środkowo-Wschodniej. V-ce prezes Fundacji Aegis (projekty open source). Specjalizuje się w szkoleniach i warsztatach pomagających firmom rozszerzać modele biznesowe z wykorzystaniem chmury komputerowej oraz prowadzi szkolenia z umiejętności interpersonalnych i lepszego wykorzystania komputera w pracy codziennej.

Temat: Nie tylko technologie – kariera w IT bez ślepych uliczek
Opis wykładuSpecjaliści IT tak głęboko zanurzają się w swoją ulubioną technologię, że zapominają o świecie na zewnątrz. Świecie, w którym mówi się innym językiem, myśli innymi kategoriami, inaczej planuje przyszłość. Megatrendy IT definiują rozwój techniczny, zaś potrzeby biznesu sposób komunikacji i współpracy. Połączenie wiedzy technologicznej i umiejętności interpersonalnych zmienia wizerunek i transformuje IT z centrum kosztów do partnera w biznesie firmy.

Jerzy Zientkowski

Mówca inspiracyjny, coach, mentor i trener. Z blisko 20-letnim doświadczeniem, jest jednym z niewielu mówców-informatyków, którzy potrafią jednocześnie być skuteczni – i zrozumiani.
Nastawiony na skuteczność, jasność i unikalność przekazu dąży do kontaktu z widownią jako jednego z najważniejszych narzędzi mówcy publicznego. Prowadzi kilkadziesiąc szkoleń, wykładów i prezentacji rocznie, dodatkowo mentorując wybranych klientów wyższego szczebla zarządzania lub pomagając w przygotowaniu prezentacji w sytuacjach ‚podbramkowych’.
Z ponad 17-letnim doświadczeniem w IT, na styku biznesu, sprzedaży i obsługi klienta wypracował unikatowy zestaw narzędzi komunikacyjnych, pozwalający na współpracę z róznymi branżami, różnymi potrzebami klientów, w wielonarodowych środowiskach.
Praktykując to, co głosi, od 2012 mówił do ponad 9000 osób i przemawiał podczas tak różnych eventów jak TEDx, Spectacular Speaking, Pełna Moc Możliwości, BUCOM 2014, Toastmasters Leaderhip Institute i Toastmasters District Conference w Bonn/Cologne, VI Kongres Business Intelligence, V Forum Dyrektorów Działów Prawnych, Festiwal Inspiracji w Warszawie, Edutainment w Krakowie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu, GEM CEE i CFO Forum w Pradze, Wyzwania IT, Kariera IT i Kariera Programisty, Systemy dla Przedsiębiorst, Akademia Mentoringu UAM Poznań, Techworld, Contman Forum i Przyszłość IT i Forum Wsparcia IT.
Jerzy stał na scenie obok takich mówców, jak Jacek Walkiewicz, Marek Skała, Robert Krool, Szymon Kudła, Robiert Cialdini i Brian Tracy. W 2012 dotarł do finałów mistrzostw Europy w przemówieniach humorystycznych, w 2013 został Mistrzem Polski w mowach improwizowanych Toastmasters w języku polskim i Wicemistrzem Polski w języku angielskim.
Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce od 2011 roku. Wiceprezes stowarzyszenia, odpowiedzialny za członkostwo, strategię działań i partnerów, organizację konferencji i eventów szkoleniowych. Organizator konferencji Festiwal Inspiracji i Spectacular Speaking.
W latach 2006-2012 manager działu IT w Raben Polska, ponad sześć lat dbał o ciągłość operacji informatycznych dla blisko 2000 komputerów, 1200 terminali RF i kilkanastu tysięcy przesyłek dziennie w 30 lokalizacjach i trzech spółkach Raben Group na terenie Polski. Kierował i zarządzał pracą 30 specjalistów IT. Wcześniej przez dwa lata pracy w Comarch S.A., od 2004 do 2005 zarządzał zespołem programistów i wdrożeniowców na Ukrainie i w Iranie, w telekomunikacji, systemach bilingowych, Revenue Assurance i Fraud/Fault Detection. Co ważne, karierę zaczął w 1998 jako programista, pisząc oprogramowanie do systemów telewizji przemysłowej w firmie Delta Poznań.

Temat: Funkcja celu, czyli jak zaprogramować się na sukces
Opis wykładuPorozmawiajmy o tym, dlaczego informatycy (i programiści!) są najlepszą nacją na świecie – i jak mogą z tego skorzystać, projektując swoją karierę. Poznacie 4 proste narzędzia, które na 100% (w trzech przypadkach na pięć) pomogą zamienić pracę na karierę. No dobrze – narzędzia wcale nie będą aż tak proste, ale dzięki praktycznemu podejściu będziesz mógł od ręki zrozumieć, jak wygrać przetarg, sprzedać (albo sprzedać więcej), dostać pracę, o której marzyłeś albo – zmienić sposób myślenia o biznesie jako takim.
W skrócie: otworzymy w Twojej głowie szufladki, o których do tej pory nie miałeś pojęcia, a Ty wyjmiesz z nich narzędzia, o których nie ma pojęcia Twoja konkurencja.

Łukasz Lenart

Niepoprawny optymista, choć zdarzają mu się chwile zwątpienia w ludzkość. Naiwnie wierzący, że wszyscy zawsze chcą dobrze. Kodujący w Scali javowiec choć bez przekonania czy to jest to co chce robić w przyszłości (kodować w Scali znaczy się, bo kodować w ogóle to jak najbardziej). Zakochany w CSSach i JavaScriptcie, w szczególności w CoffeeScript. Mocno zaangażowany w projekt Apache Struts choć nikt nie rozumie po co :) Wyznający zasadę, że kod który właśnie napisałeś jest już przestarzały (@deprecated :)

Temat: Mała rzecz a cieszy, czyli nie samym kodem człowiek żyje
Opis wykładuChcę pokazać, że można mieć dużo uciechy i zabawy tworząc kod, że życie programisty nie musi być smutne i ciągłym wyścigiem szczurów (w sensie nowe języki, nowe frajmłorki, etc). Będzie to krótka 20-30 min prezentacja pokazująca z życia wzięte przykłady, że tworzenie kodu daje dużo frajdy!

Jarosław Zięba

Profesjonalny i wykwalifikowany IT Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym w branży IT, chętnie podejmujący nowe wyzwania wymagające globalnego myślenia. Wielokrotnie doceniany za wysoką jakość w kompleksowych dostawach, z udokumentowanym doświadczeniem w zarządzaniu portfelem usług. Uważany za skutecznego organizatora cross-funkcyjnego zespołu, oraz zdeterminowanego do osiągnięcie wyznaczonych celi i zadań.

Temat: Zaprojektuj swoją przyszłość zawodową razem z Volvo IT
Opis wykładuWrocław to aglomeracja skupiająca wiele firm rozwijających centra IT. Jedną z nich jest firma Volvo – światowy lider rozwiązań transportowych. Podczas wykładu chcemy pokazać jak w praktyce wygląda przełożenie znaczenia ról IT w nawiązaniu do zaspokajania potrzeb biznesowych. Nakreślimy także możliwości rozwoju dla developerów, testerów, analityków czy architektów IT jakie daje współpraca z globalną organizacją jaką jest Volvo. W czasie spotkania będzie można posłuchać o tym, co zrobić, by wspiąć się na stanowisko specjalisty dziedzinowego lub lidera.

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ:


 

Imię *
Nazwisko *
Firma / Instytucja *
Stanowisko *
Telefon *
Obszar zawodowy
(zaznacz jeden lub kilka): *
 bezpieczeństwo kadra zarządzająca software - administracja hardware - administracja development - programowanie i rozwój zarządzanie projektami tester inżynier IT wdrożeniowiec
Znajomość języków
(zaznacz jeden lub kilka): *


SKĄD DOWIEDZIELI SIĘ PAŃSTWO O TARGACH?Adres email - prywatny *
Adres email - służbowySPONSORZY
 
WYSTAWCY
                 
  
  
  
PATRONI HONOROWIFUNDATORZY NAGRÓD
        
  
  
  
  
  
  
  
GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI
             

PARTNERZY MEDIALNI

ORGANIZATOR


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress